Meble na zamówienie Poznań logo
Firma meblowa Poznań kontakt

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Ceny za meble do domu na wymiar nie są w naszej firmie określone z góry. Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie – wynika to z faktu, że nasze meble personalizujemy względem potrzeb Klientów. Nie ma identycznych projektów, ponieważ Klienci mają różne gusta i oczekiwania. 

Od czego zależy koszt mebli do domu na wymiar?

Cena mebli na wymiar jest uzależniona od wielu czynników. Na jej wysokość mają wpływ między innymi:

Rodzaj i jakość użytego materiału

To użyty materiał w największym stopniu decyduje o cenie mebli na wymiar. Najwyższą jakością cechują się meble drewniane – to wariant najtrwalszy, który nawet po kilkunastu latach użytkowania wciąż prezentuje się szlachetnie i elegancko. Najdroższe są meble z drewna egzotycznego, które charakteryzują się odpornością na wysoki poziom wilgoci i nie wymagają impregnacji.  

Z kolei najtańsza opcja to meble wykonane z tanich, niskich jakościowo laminatów. Trzeba jednak się liczyć z tym, że nie sprawdzą się w mocno eksploatowanych aranżacjach – ślady użytkowania niestety będą bardzo szybko widoczne, już po kilku latach. 

Sposób wykończenia mebli

Na ostateczny koszt mebli wpływa również sposób ich wykończenia. Na przykład meble wykończone na wysoki połysk są od swoich matowych odpowiedników droższe o średnio kilkaset złotych. 

Wielkość i złożoność realizacji

Koszt mebli jest uzależniony również od wielkości i złożoności realizacji. Powód tego jest prosty – im bardziej rozbudowana realizacja, tym więcej użytego materiału. Droższe są również realizacje bardziej złożone, wymagające użycia skomplikowanych mechanizmów. 

Dodatkowe wyposażenie 

Ostateczny koszt mebli na wymiar rośnie ponadto wraz z użyciem skomplikowanych systemów przechowywania. Najtańsza opcja to proste szafki z półkami otwierane w tradycyjny sposób. Koszt podnoszą na przykład samodomykające się szuflady wysokiej jakości, kosze cargo, nowoczesne mechanizmy otwierania oraz systemy narożnikowe. Wszystko to znacząco podnosi komfort użytkowania, ale wiąże się też z wyższymi kosztami.

Czy warto inwestować w meble na zamówienie?

Choć meble na zamówienie mogą wiązać się z nieco wyższym kosztem, zwłaszcza jeśli postawi się na wariant z nowoczesnymi systemami przechowywania, jest to inwestycja długoterminowa, która z pewnością się zwróci. Ponadto decydując się na meble na wymiar, Klient dostaje gwarancję, że uzyska realizację w 100% odpowiadającą jego potrzebom. Spersonalizowane meble, które nawet po kilkunastu latach użytkowania wciąż będą się prezentowały szlachetnie to inwestycja godna rozważenia.  

Meble na zamówienie cechuje nieprzeciętnie wysoki komfort użytkowania. Nowoczesne systemy przechowywania ułatwiają zachowanie porządku w szafkach. Dzięki temu Klienci nie tracą czasu na gorączkowe szukanie zaginionych rzeczy, co ma szczególne znaczenie w codzienności, która wymaga od nas ciągłej optymalizacji naszych działań.